Endodoncja Mikroskopowa

Jesteśmy dumni z naszego zaawansowanego podejścia do leczenia kanałowego, które opieramy na użyciu najnowocześniejszego sprzętu i technologii.

Naszym głównym celem jest przywrócenie zdrowia Twoim zębom poprzez precyzyjne i skuteczne leczenie kanałowe.
Endodoncja mikroskopowa to jedna z naszych specjalności, która umożliwia nam dokładne obserwowanie i leczenie zęba przy użyciu mikroskopu stomatologicznego.

Dlaczego endodoncja mikroskopowa? Ponieważ pozwala nam na:

 1. Wyjątkową precyzję: Mikroskop stomatologiczny zapewnia nam powiększenie obrazu nawet kilkudziesięciokrotnie, umożliwiając nam dokładne obserwowanie struktury zęba i kanałów korzeniowych. Dzięki temu możemy skrupulatnie usuwać zainfekowaną tkankę, aseptycznie oczyszczać kanały i dokładnie wypełniać je materiałami wypełniającymi.
 2. Lepszą diagnostykę: Mikroskop umożliwia nam wykrycie nawet najmniejszych szczelin, pęknięć czy nietypowych kształtów kanałów,
  co jest niezwykle istotne w diagnozowaniu i planowaniu leczenia.
 3. Skuteczniejsze leczenie: Dzięki zwiększonej precyzji i dokładności, endodoncja mikroskopowa pozwala nam na bardziej efektywne leczenie kanałowe, co przekłada się na wyższe szanse na długotrwałe wyleczenie zęba.
 4. Komfort pacjenta: Leczenie pod mikroskopem jest bardziej precyzyjne i mniej inwazyjne, co minimalizuje dolegliwości i dyskomfort pacjenta podczas zabiegu.

Nasz zespół endodontów to doświadczeni specjaliści, którzy posiadają nie tylko wysoką wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne w obszarze endodoncji mikroskopowej. Stale się rozwijamy i uczestniczymy w szkoleniach, aby być na bieżąco z najnowszymi technikami i procedurami.

Jaką stosujemy aparaturę medyczną:

 • mikroskopy Leica
 • endometr PIXI – urządzenie do mierzenia długości kanału korzeniowego
 • mikromotor X-Smart Plus – urządzenie do maszynowego udrożnienia i opracowania kanału
 • pilniki maszynowe Waveone Gold i Protaper Ultimate
 • BeeFil VDW – urządzenie do wypełnienia kanałów płynną gutaperką na ciepło zapewniając szczelność
  i wypełnienie kanałów bocznych
 • Thermaprep 2 – urządzenie do wypełniania kanałów ćwiekami Guttacore
 • VDW Ultra – urządzenie do usuwania złamanych narzędzi z kanału oraz udrażniania kanału korzeniowego
 • Rentgen punktowy i panoramiczny – kontrola przebiegu leczenia kanałowego na zdjęciach RTG przed, w trakcie jak i po leczeniu kanałowym

Mikroskop Stomatologiczny

Dzięki użyciu mikroskopu leczenie kanałowe jest bardziej precyzyjne i efektywne. Możliwe jest bardzo dokładne udrożnienie i wypełnienie nawet najbardziej zagiętych i wąskich kanałów, usunięcie złamanego narzędzia z kanału oraz zamknięcie perforacji powstałej wskutek nieprawidłowego leczenia kanałowego.
Ważne, aby dołożyć wszelkich starań, by ocalić własne zęby Pacjenta.

Wybielanie zębów

Dentysta Kraków - wybielanie zębów przed Dentysta Kraków - wybielanie zębów po

Piękny i biały uśmiech dużo mówi o człowieku. Nasz gabinet stomatologiczny poleca zabiegi wybielania zębów przy zastosowaniu LASERA firmy LASOTRONIX. Doskonałe efekty, i jeszcze lepsze samopoczucie Pacjenta.

dbamy o naszych pacjentów! W naszym gabinecie stomatologicznym przed wizytą udostępniamy jednorazowe szczoteczki z pastą do zębów. Nie zdążyłeś, mamy wszystko co potrzebujesz aby wizyta była zakończyła się uśmiechem!

Pamiętajmy zdrowe dziąsła nie krwawią! Jeśli pojawiają się obrzęki dziąseł, krwawienia z dziąseł (również podczas nitkowania i szczotkowania), bóle dziąseł, rozchwianie zębów, odsłonięcie szyjek zębowych – zalecamy konsultacje u specjalisty. Nasz gabinet stomatologiczny zaprasza na konsultacje stomatologiczne a regularne wizyty prowadzą do satysfakcjonujących rezultatów.

lek. stom. Katarzyna Przywieczerska (specjalista periodontologii) – zaprasza do kliniki stomatologicznej FABRYKA UŚMIECHU periodontologia Kraków

Odpowiedź jest prosta! Nazwa gabinetów powstała dlatego, że każdy pacjent wychodzi od nas z uśmiechem. Najlepszą reklamą dla nas jest widok zadowolonego pacjenta.
Najlepiej taki, który kompleksowo wykonuje wszystkie zabiegi łącznie z rentgenem stomatologicznym. Fabryka Uśmiechu jest wyposażona w cyfrowy rentgen stomatologiczny z pantomografem i cefalometrią o zmniejszonej dawce promieniowania! Nasze gabinety stomatologiczne ponadto zatrudniają lekarzy dentystów o różnych specjalizacjach co znacznie zwiększa komfort i jakość oferowanych zabiegów. Każdy z Państwa będzie obsłużony przez odpowiedniego specjalistę, dodatkowo podejście do problemu rozpatrywane jest indywidualnie, gdyż uśmiech i zadowolenie Pacjenta jest naszą najlepszą wizytówką. Wybielanie zębów: Warning: Cannot call extract() dynamically in /home/klient.dhosting.pl/witoldhojda/old.fabryka-usmiechu.eu-gud7/public_html/wp-content/themes/jv-allinone/vc_templates/vc_column_text.php on line 19 Piękny i biały uśmiech dużo mówi o człowieku. Nasz gabinet stomatologiczny poleca zabiegi wybielania zębów przy zastosowaniu LASERA firmy LASOTRONIX. Doskonałe efekty, i jeszcze lepsze samopoczucie Pacjenta.

Dentysta Kraków – jak znaleźć dobry gabinet stomatologiczny ? To pytanie z którym boryka się sporo osób, chociaż są tacy których już tak boli ząb, że im to wszystko jedno… I tu powinniśmy się zastanowić, podejście do dentysty! Dentysta to nie wróg, to lekarz który stara się Wam pomóc, ale czasem też jest bezsilny, gdy zapalenie jest tak mocne iż środki przeciwbólowe nie są już tak skuteczne. Obecna technologia jak i wszystko poszło do przodu, gabinety wyposażone są w nowoczesne urządzenia a leczenie jest praktycznie bezbolesne – dlatego warto zmienić podejście do dentysty i częściej zaglądać na wizyty kontrolne, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo nerwów i niepotrzebnego bólu.