Pracownia Rentgenowska

W Fabryce Uśmiechu wykonujemy zdjęcia: 

  • punktowe
  • pantomograficzne (panoramiczne)
  • cefalometryczne

Zdjęcia RTG punktowe

Wykonywane dla zobrazowania pojedynczego zęba (jego korony i korzenia) WYDRUKOWANE NA JEDNEJ KLISZY W SKALI 1:1 / 1:2 / 1:3 Zdjęcia RTG punktowe są wykorzystywane do leczenia zachowawczego, endodontycznego oraz chirurgicznego.

Zdjęcia RTG Pantomograficzne

Wykonujemy panoramiczne zdjęcia rentgenowskie, które dostarczają szerokiego obrazu jamy ustnej, pozwalając na dokładną ocenę stanu zębów, kości szczękowej i stawów skroniowo-żuchwowych.

Przed pierwszą wizytą w Fabryce Uśmiechu każdy Pacjent musi mieć wykonane zdjęcie pantomograficzne  – w przypadku posiadania zdjęcia z okresu ostatnich 6 miesięcy przed wizytą prosimy o zabranie go ze sobą i przekazanie recepcji.

Zdjęcia panoramiczne są najczęściej wykorzystywane do badań kontrolnych oraz do wstępnej diagnostyki w chirurgii stomatologicznej, implantologii, periodontologii, ortodoncji i innych specjalnościach stomatologicznych. Aparat firmy Dentsply Sirona posiada możliwość zminimalizowania dawki dla dzieci. Każdy Pacjent jest chroniony przez ołowiany fartuch rentgenowski.

Zdjęcia RTG Cefalometryczne

Przeprowadzamy badania cefalometryczne, które służą analizie struktury twarzy i zgryzu. Jest to niezwykle przydatne w ortodoncji i planowaniu leczenia ortodontycznego. Dzięki radiowizjografii dawka promieniowania rentgenowskiego jest minimalna.

RADIOWIZJOGRAFIA – minimalna dawka promieniowania dla pacjenta. Nasza pracownia rentgenowska wyposażona jest w rentgen punktowy aparat RTG Expert DC wraz z systemem radiowizjografii cyfrowej RVG GXS-700 firmy GENDEX oraz aparat pantomograficzny firmy Dentsply Sirona z aparatem cefalometrycznym. Zdjęcia drukowane są na kliszy medycznej drukarką DRYPIX PRIMA.

Wykonane zdjęcia drukujemy na medycznej kliszy rentgenowskiej niezwykle odpornej na uszkodzenia. Wydrukowane zdjęcia zachowują jakość cyfrową dzięki drukarce medycznej DRYPIX PRIMA.

doskonałe zobrazowanie tkanek, komputerowa obróbka zdjęć, zapis na płycie CD i wydruk na kliszy medycznej w jakości cyfrowej

Wybielanie zębów

Dentysta Kraków - wybielanie zębów przed Dentysta Kraków - wybielanie zębów po

Piękny i biały uśmiech dużo mówi o człowieku. Nasz gabinet stomatologiczny poleca zabiegi wybielania zębów przy zastosowaniu LASERA firmy LASOTRONIX. Doskonałe efekty, i jeszcze lepsze samopoczucie Pacjenta.

dbamy o naszych pacjentów! W naszym gabinecie stomatologicznym przed wizytą udostępniamy jednorazowe szczoteczki z pastą do zębów. Nie zdążyłeś, mamy wszystko co potrzebujesz aby wizyta była zakończyła się uśmiechem!

Pamiętajmy zdrowe dziąsła nie krwawią! Jeśli pojawiają się obrzęki dziąseł, krwawienia z dziąseł (również podczas nitkowania i szczotkowania), bóle dziąseł, rozchwianie zębów, odsłonięcie szyjek zębowych – zalecamy konsultacje u specjalisty. Nasz gabinet stomatologiczny zaprasza na konsultacje stomatologiczne a regularne wizyty prowadzą do satysfakcjonujących rezultatów.

lek. stom. Katarzyna Przywieczerska (specjalista periodontologii) – zaprasza do kliniki stomatologicznej FABRYKA UŚMIECHU periodontologia Kraków

Odpowiedź jest prosta! Nazwa gabinetów powstała dlatego, że każdy pacjent wychodzi od nas z uśmiechem. Najlepszą reklamą dla nas jest widok zadowolonego pacjenta.
Najlepiej taki, który kompleksowo wykonuje wszystkie zabiegi łącznie z rentgenem stomatologicznym. Fabryka Uśmiechu jest wyposażona w cyfrowy rentgen stomatologiczny z pantomografem i cefalometrią o zmniejszonej dawce promieniowania! Nasze gabinety stomatologiczne ponadto zatrudniają lekarzy dentystów o różnych specjalizacjach co znacznie zwiększa komfort i jakość oferowanych zabiegów. Każdy z Państwa będzie obsłużony przez odpowiedniego specjalistę, dodatkowo podejście do problemu rozpatrywane jest indywidualnie, gdyż uśmiech i zadowolenie Pacjenta jest naszą najlepszą wizytówką. Wybielanie zębów: Warning: Cannot call extract() dynamically in /home/klient.dhosting.pl/witoldhojda/old.fabryka-usmiechu.eu-gud7/public_html/wp-content/themes/jv-allinone/vc_templates/vc_column_text.php on line 19 Piękny i biały uśmiech dużo mówi o człowieku. Nasz gabinet stomatologiczny poleca zabiegi wybielania zębów przy zastosowaniu LASERA firmy LASOTRONIX. Doskonałe efekty, i jeszcze lepsze samopoczucie Pacjenta.

Dentysta Kraków – jak znaleźć dobry gabinet stomatologiczny ? To pytanie z którym boryka się sporo osób, chociaż są tacy których już tak boli ząb, że im to wszystko jedno… I tu powinniśmy się zastanowić, podejście do dentysty! Dentysta to nie wróg, to lekarz który stara się Wam pomóc, ale czasem też jest bezsilny, gdy zapalenie jest tak mocne iż środki przeciwbólowe nie są już tak skuteczne. Obecna technologia jak i wszystko poszło do przodu, gabinety wyposażone są w nowoczesne urządzenia a leczenie jest praktycznie bezbolesne – dlatego warto zmienić podejście do dentysty i częściej zaglądać na wizyty kontrolne, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo nerwów i niepotrzebnego bólu.